Hispaniola.cz
Dovolená v Dominikánské republice,
last minute zájezdy a tipy pro vás

Last minute

zájezdy pro letošní rok

Letenky

nabídka levných letenek

Dovolená v Dominikánské republice

Hledání zájezdů


Chcete tip na koupání? Koukněte na náš přehled pláží na ostrově.


Kde získat další informace?

Hledat hotely

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Cabarete

Bývalá rybářská vesnice na východ od Sosúy se v poslední době změnila ve vyhledávaný cíl turistů z celého světa, ve sportovně zaměřené městečko s rodinnou atmosférou a dobrou infrastrukturou. Jeho hlavní atrakcí je ovšem dlouhá, volně přístupná pláž. Pokračuje ještě daleko za zálivem, neustále zalidněným surfaři, do míst s divokou romantickou přírodou, lákajících k romantickým procházkám kolem moře.

Převážně malé hotely a četné útulné restaurace v centru městečka Cabarete ještě připomínají pohodu, která zde panovala v jeho počátcích. V okolí již vznikly rozsáhlejší hotelové komplexy.

Cuevas de Cabarete

Krápníkové jeskyně s nálezy z doby Taínů. Hlavní atrakcí je koupání v jezeře, ležícím 20 metrů pod hladinou moře.

Restaurace

Pěkná restaurace Miro´s on the Beach je umístěna na pláži v chýši, zastřešené palmovým listí. Větřík, přicházející od moře, se zde mísí s vůnemi čerstvě pečených sépií, a tajemně osvětlené stěny zdobí napodobeniny surrealistických děl španělského malíře Miróa. Neopakovatelné jsou atmosféry při živém vystoupení hudebních skupin.

Velice oblíbenou restaurací je jídelna Sandro´s Restaurant na hlavní třídě Cabarete. Zdejší specialitou jsou mořské plody.

Bar Opa´s Strandbar, umístěný v centru pláže městečka Cabarete, vede dvojice z německého Mnichova. Proto zde není problém s domluvou v němčině.

Pláž

Pláž má jemný písek a je asi deset kilometrů dlouhá. Prostírá se daleko za zátoku. Za obcí je zanesena nečistotami, vyplavenými na břeh.

Sport

Asi za deset minut se můžete mopedtaxikem dostat na devítijamkové golfové hřiště Costa Azul.

Velice oblíbené jsou dobrodružné výlety na horských kolech. Kromě toho můžete zkusit jízdu na kajaku, plavbu kaňonem, v peřejích, prohlídku jeskyní, návštěvu národních parků, jízdu na koni, potápění nebo rybaření. Výborné je středisko Iguana Mama. Pro hráče tenisu je zde tenisový kurt Tennis Cap Roig.

Zájezdy do Cabarete

Aktuální nabídku zájezdů do Dominikánské republiky naleznete zde.

Probírá-li se čtenář produkcí průvodců určených především mladším turistům, pak zjistí, že překvapivě často se v mnohých z nich lze setkat s poměrně provokativním tvrzením, podle nějž je vůbec nejkosmopolitnějším maloměstem na Západní polokouli právě Cabarete. Ačkoliv lze podobné tvrzení ověřit jen těžko, v žádném případě podle našeho názoru není vyloženě zavádějící. Důvod je prostý: díky jeho unikátním zeměpisným souřadnicím jde po dlouhá léta o vyhlášené centrum vodních sportů, v prvé řadě pak především surfování a kiteboardingu, kam se rok co rok stahují vyznavači těchto stále populárnějších sportů doslova z celého světa. Tato skutečnost pak samozřejmě zpětně v mnohém ovlivnila i podobu a atmosféru samotného Cabarete: jde o místo s uvolněnou atmosférou a divokým nočním životem.

Cabarete, které v současné době obývá přes třicet tisíc obyvatel, je součástí severní provincie Puerto Plata, kde leží podél zátoky nedaleko od známého národního parku El Choco. Do centra provincie, zvaného opět Puerto Plata, kde zároveň funguje letiště, je to odsud jen asi deset kilometrů.

Samotné Cabarete bylo založeno poměrně pozdě, až na konci první třetiny 19. století, kdy se v zátoce usadila zde dobře známá rodina Kingsleyových, spolu s pěti desítkami otroků původně držených na severoamerických plantážích, jimž zde byla vrácena svoboda (zde dodejme, že potomci zakladatelů Cabarete ve městě žijí dodnes).

Cabarete se rozkládá podél hlavní silnice, přičemž jeho centrem a místem hostícím drtivou většinu proslulých barů, tančíren a restaurací je nepřekvapivě část bezprostředně přiléhající k pláži. Právě zde také přinejmenším v posledních pěti letech přiteklo mnoho milionů dolarů, díky nimž se Cabrete definitivně vymanilo z měřítek lokálního centra vodních sportů: jen málokoho z těch, kdo již měli tu čest Cabarete navštívit, tak překvapí, že přímo v těchto místech lze dnes narazit na jedny z nejluxusnějších přímořských rezidencí na ostrově.

Jak jsme si ale řekli již na začátku, hlavním důvodem, proč se o Cabarete tolik hovoří jsou jeho pláže. Obecně přitom platí, že období od února až do konce srpna je co do povětrnostních podmínek pro rozličné podoby surfování vpravdě ideální: v tuto dobu zde totiž fouká prakticky od rána do večera.

Zřejmě vůbec nejvýmluvněji potom o těchto kvalitách Cabarete jako centra kiteboardingu vypovídá to, že se zde pravidelně konají nejdůležitější mezinárodní soutěže, jako jsou například závody Světového poháru. Dějištěm těchto klání, jakož i běžného života oddaných vyznavačů tohoto sportu je hlavní pláž ležící ve vzdálenosti zhruba čtyř kilometrů od centra města, kde se také tyčí útesy dosahující výše až tří stovek metrů nad mořem. V jejich blízkosti se pak samozřejmě nedoporučuje sportovat naprostým začátečníkům.

Druhým důležitým místem na pobřeží v blízkosti Cabarete je pláž Bozo, a především pak pláž pojmenovaná Encuentro, vyhlášená svými skutečně vysokými vlnami. Právě zde také funguje špičkové zázemí pro přesvědčené surfaře, kteří zde spravují hned několik škol surfování a půjčoven potřebného vybavení.

Posledním naším tipem bude zatím turisty nepříliš obléhaná Playa Caletón: úzká laguna posetá bílým pískem smáčeným klidnými vodami. Budete-li v některé momenty shledávat hlavní pláže kolem Cabarete přece jen příliš živými, jde o ideální destinaci pro ničím a nikým nerušené odpoledne. Playa Caletón leží východně od Cabarete, cesta vozem vám sem zabere jen několik desítek minut.


Počasí| Last minute dovolená | Levné letenky| Santo Domingo | Cabarete | El Pomier | Jarabacoa | Pláže | Samaná | Sosúa | El Cortecito | Punta Cana | Boca Chica | Juan Dolio

Vydejte se na svou letní dovolenou do karibského ráje, zamiřte na ostrov Hispaniola, do Dominikánské republiky.

©replikyhodinekme.com 2021 Cabarete průvodce, dovolená a zájezdy