Hispaniola.cz
Dovolená v Dominikánské republice,
last minute zájezdy a tipy pro vás

Last minute

zájezdy pro letošní rok

Letenky

nabídka levných letenek

Dovolená v Dominikánské republice

Hledání zájezdů


Chcete tip na koupání? Koukněte na náš přehled pláží na ostrově.


Kde získat další informace?

Hledat hotely

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Jarabacoa

Do Jarabacoy se dostanete po dobře vyasfaltované silnici. Díky občasnému prudkému stoupání a vegetaci, postupně přecházející v piniový les, vás jízda po této silnici pozvolna připraví na Cordilleru Central. Jarabacoa zůstává místem, které si uchovalo přirozenou dominikánskou atmosféru. Představa živého turistického ruchu vezme brzy zasvé.

Pro tancechtivé je zde jedna z nejoblíbenějších diskoték v zemi - Sonora s úžasnou vyhlídkovou restaurací. Pro milovníky adrenalinu se hodí říční raftingové výlety přes peřeje řeky Río Yaque.

Blízko městečka Jarabacoa jsou dva vodopády, které stojí za zhlédnutí. Oba spadají přes skalní útesy a dole vytvářejí přírodní koupaliště.

Restaurace

Doporučená je velmi kultivovaná restaurace Don Lusi na rohu hlavní silnice, kde milovníky rybích a masitých pokrmů očekává velký výběr jídel počínaje syrovou marinovanou rybou po dušenou kachnu.

V Del Parque Galerie na vás čeká pizza a sendviče (zvláště s tuňákem) podávané s výhledem na malý městský park.

Ubytování

Dobře vedený a pohodlný hotel Pinar Dorado, největší v městečku, už pamatuje nějakou tu turistickou sezonu. Jeho architektura sice není příliš nápaditá, nicméně má vlastní parkoviště, bazén a prostornou terasu.

Jízda na koni, raftingové výpravy, výlety k vodopádům, sport od stolního tenisu po volejbal; To vše zahrnuje nabídka ranče Rancho Baiguarte na jižním konci Jarabacoy směrem na Costanzu.

Zájezdy do Jarabacoa

Aktuální nabídku zájezdů do Dominikánské republiky naleznete zde.

Jarabacoa, město ležící v centrální části Dominikánské republiky, někdy také přezdívané jako Město věčného jara, je důležitou součástí turistického života země i přesto, že se nehonosí tím, co si s Dominikánskou republikou spojujeme nejčastěji – tedy mořským pobřežím. Jarabacoa oproti tomu proslula jako důležitý rozcestník pro výpravy po tzv. Domikánských Alpách, jak se poměrně často označuje pohoří Centrálních Kordiler. Vydat se odtud můžete nejenom na klasické horské túry, jejichž oblíbeným cílem bývá například Pico Duarte, ale stejně tak i na raft nebo průzkum přilehlých kaňonů. Hlavní město Dominikánského outdooru, chtělo by se říci.

Jarabacoa je zhruba padesátitisícové město ležící při úpatí Středních Kordiler v nadmořské výši něco málo přes pět set metrů, a to v místech, kde se k sobě přibližuje trojice řek Baiguate, Yaque del Norte a Jimenoa. Zároveň jde o centrum zdejší zemědělské produkce, která se soustředí především na pěstování jahod, kávy nebo pepře.

Kromě toho platí, že sem v posledních letech, především díky příjemnému podhorskému klimatu, jež představuje svěží protiváhu zbytku země, nachází cestu stále více obyvatel větších dominikánských měst. I díky nim tak v dnešním Jarabacoa není nouze o solidní restaurace, kavárny a bary. Pokud přijedete v průběhu února, budete mít možnost se o tom přesvědčit na dalším ročníku po celém ostrově známého karnevalu.

Okolí Jarabacoi je známé jako oblast s vůbec nejvyššími horskými vrcholy v celém Karibiku, které navíc disponuje na zdejší poměry neuvěřitelně stabilními teplotami, díky nimž v této oblasti může školené oko ocenit dobře prospívající pokryv alpinskou vegetací, která dotváří již tak oslnivá horská panoramata.

Mimo naznačené pěší turistiky, cykloturistiky a raftingu, jsou jedním z výrazných lákadel tohoto regionu i vodopády. Nad tokem řeky Jimenoa tak můžete navštívit například vodopády Salto de Jimenoa, jež si lze asi úplně nejlépe prohlédnout z přiléhajícího visutého mostu. Dalšími z nich jsou potom Aguas Blancas, které jsou oficiálně vyhlášené za nejdelší vodopády Karibiku. Najdete je ve vzdálenosti deseti kilometrů od Constanzy.

Hovořili-li jsme o horské turistice s možností výstupu na nejvyšší vrcholy v Karibské oblasti, měli bychom zároveň dodat, že jen málokterá poctivá návštěva Dominikánských Alp se může obejít bez průchodu dvojicí národních parků, jimiž jsou rezervace Ebano Verde a Valle Nuevo.

První z nich se rozprostírá opět nedaleko Constanzy, a ve svém nejvyšším bodě dosahuje nadmořské výšky více než patnácti set metrů. Národní park Ebano Verde se zde rozkládá na ploše bezmála čtyřiceti kilometrů čtverečních, na nichž návštěvník může procházet pralesem s téměř sedmi stovkami druhů stromů a rostlin, z nichž jsou nejdůležitější exempláře často přímo označeny cedulkou se jménem druhu. Samozřejmostí je turistické centrum poskytující návštěvníkům rezervace veškerý informační servis.

Druhý ze zmíněných národních parků se ze zeměpisného hlediska nachází přímo uprostřed území dnešní Dominikánské republiky. I rezervace Valle Nuevo přitom dosahuje značné nadmořské výše. Nejvyšší náhorní plošina Karibské oblasti se tak nachází právě zde, a to v úctyhodné výši téměř dva a půl tisíce metrů nad mořem (přesně 2450 m.). Mimo značených stezek se přitom - co do cestovatelského zázemí - na území národního parku Valle Nuevo nachází i dřevěné sruby, v nichž lze v případě potřeby přenocovat.


Počasí| Last minute dovolená | Levné letenky| Santo Domingo | Cabarete | El Pomier | Jarabacoa | Pláže | Samaná | Sosúa | El Cortecito | Punta Cana | Boca Chica | Juan Dolio

Vydejte se na svou letní dovolenou do karibského ráje, zamiřte na ostrov Hispaniola, do Dominikánské republiky.

©replikyhodinekme.com 2021 Jarabacoa průvodce, dovolená a zájezdy