Hispaniola.cz
Dovolená v Dominikánské republice,
last minute zájezdy a tipy pro vás

Last minute

zájezdy pro letošní rok

Letenky

nabídka levných letenek

Dovolená v Dominikánské republice

Hledání zájezdů


Chcete tip na koupání? Koukněte na náš přehled pláží na ostrově.


Kde získat další informace?

Hledat hotely

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Pláže

Cabarete

Důležité středisko vodních sportů, především kiteboardingu a surfování, kterému se obšírněji věnujeme na jiném místě našich stránek. Leží ve vzdálenosti zhruba čtyřiceti kilometrů na východ od Puerto Plata. V podstatě až do konce osmdesátých let šlo o nenápadné místo známé převážně jen mezi zasvěcenými obyvateli země. Tehdy sem poprvé přijíždí právě milovníci surfování, aby zátoku Cabarete pod vlivem silného dojmu ze zdejších vln rychle přijali za svou. Již dvacet let je tak Cabarete důležitým centrem těchto sportů, které každoročně hostí důležité závody světového významu.

Cabrera - „Playa Grande“

Pláž překřtěna na Playa Grande, leží asi pět kilometrů od vyhledávaného letoviska Cabrera, které najdete sto dvacet kilometrů východně od Puerto Plata. Jde o kultovní místo zejména v kruzích těch nejmajetnějších návštěvníků země. Nejde jen o to, že Playa Grande se dostala do první desítky nejkrásnějších pláží světa v prestižním žebříčku magazínu Condé Nast, případně že právě v okolí Cabrery lze narazit na vůbec nejluxusnější vily na ostrově. Hlavním důvodem této vysoké obliby Playa Grande mezi dnešní smetánkou je spíše stejnojmenné místní golfové hřiště. To totiž leží přímo v těsné blízkosti moře, díky čemuž je deset z jeho celkových osmnácti jamek možné odehrát v bezprostředním sousedství vod Atlantského oceánu a pobřežních útesů, jejichž rozložení hřiště kopíruje.

Monte Cristi

Téměř na samotném západním okraji země se v prostředí na pohled snad až pouštní krajiny rozkládá dvacetitisícové Monte Cristi. To bylo založeno již na začátku 16. století, které o tři sta let později představovalo důležitý přístav, odkud v té době do Evropy proudil především třtinový cukr nebo mahagon. V současné době přitom jde o místo, které má svým návštěvníkům hodně co nabídnout, aniž by zároveň po většinu sezóny praskalo ve švech. Díky tomu jde o vhodnou volbu pro každého, kdo upřednostňuje klid před rušnějšími podobami plážového života. Nejznámějšími plážemi Monte Cristi jsou Cayo Cabrita a El Morro, které lze doporučit i vyznavačům potápění. Na ty na dně moře hned několik vraků lodí koloniální éry. Dále se v souvislosti s tímto místem často skloňuje i jméno zdejšího národního parku (Parque Nacional Monte Cristi), jehož součástí je mimo lagun a přilehlé subtropické vegetace také vrchol Mesy, která se tyčí do výše devíti set metrů.

Bayahibe

Bayahibe, poklidná rybářská vesnička obklopená několika většími turistickými komplexy, leží na jihovýchodním pobřeží země v blízkosti malebného údolí Boca de Chaon. Zároveň jde o pomyslnou bránu na území Parque Nacional del Este, a stejně tak i na legendární ostrov Saona. Ten byl v minulosti rovněž vyhlášen přírodní rezervací, což však v žádném případě nebrání tomu, aby šlo oblíbený cíl jednodenních výletů. Jednoznačným dokladem mimořádné atraktivity jeho pláží je také skutečnost, že se právě sem s oblibou vypravují filmaři, kteří potřebují natočit záběry pravého tropického ráje.

Boca Chica

Místo zvané Boca Chica vstoupilo do širšího povědomí především v první polovině dvacátého století, kdy se jeho pláže pokryté bělostným místem staly oblíbeným útočištěm těch nejbohatších obyvatel hlavního města. Jeho nejatraktivnější součástí je totiž zátoka chráněná útesovou bariérou, díky níž je zde moře mimořádně klidné a přívětivé. Od sedmdesátých let jde potom i o cíl mnoha zahraničních turistů, které ve vztahu k Boca Chica zajímá spíše skutečnost, že až do doby, než se na ostrově vylodil Kryštof Kolumbus, šlo o jedno z hlavních center, v nichž se soustředil život jeho původních obyvatel.


Počasí| Last minute dovolená | Levné letenky| Santo Domingo | Cabarete | El Pomier | Jarabacoa | Pláže | Samaná | Sosúa | El Cortecito | Punta Cana | Boca Chica | Juan Dolio

Vydejte se na svou letní dovolenou do karibského ráje, zamiřte na ostrov Hispaniola, do Dominikánské republiky.

©replikyhodinekme.com 2021 Pláže na koupání v Dominikánské republice