Hispaniola.cz
Dovolená v Dominikánské republice,
last minute zájezdy a tipy pro vás

Last minute

zájezdy pro letošní rok

Letenky

nabídka levných letenek

Dovolená v Dominikánské republice

Hledání zájezdů


Chcete tip na koupání? Koukněte na náš přehled pláží na ostrově.


Kde získat další informace?

Hledat hotely

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Santo Domingo

Bartoloměj Colón, bratr slavného Kryštofa Kolumba, založil Santo Domingo v roce 1496. Sídlo s původním názvem La Isabela se stalo hlavním městem Dominikánské republiky. Santo Domingo se pyšní mnohými prvenstvými. Byla zde založena první katedrála, univerzita, klášter a nemocnice v celém Novém světě.

Dnešní Santo Domingo je živoucí moderní město s více než 2.5 milióny obyvatel. Každý návštěvník zde nalezne vše, po čem na své dovolené touží. Je zde krásné muzeum, balet, opera, baseball, čilý noční život, mnoho restaurací a obchůdků.

Zona Colonial

V Zoně Colonial se určitě neztratíte. Staré Santo Domingo bylo podle andaluského vzoru založeno na pravoúhlém půdorysu a stalo se vzorem pro další španělská koloniální města.

Zona Colonial je plná zajímavých míst. Na jihu u ústí řeky Río Ozama stojí nejstarší koloniální vojenská stavba - pevnost Fortaleza Ozama, na jejímž dvoře se tyčí majestátní věž "Torre del Homenaje". Naproti hotelu Nicolás de Ovando ční Panteén Nacional, což je někdejší jezuitský klášter. Najdeme zde hroby dominikánských národních hrdinů. Jedná se o místo, jež rozhodně stojí za zhlédnutí.

Alcázar de Colón

Alcázar de Colón je goticko-maurský palác postavený z korálového vápence. Stal se sídlem místokrále Diego Colóna a jeho manželky. Později jej obývala španělská koloniální vláda. V jeho přijímacích pokojích a obytných komnatách lze získat konkrétní představu o životním stylu Španělů.

El Mesón de la Cava

El Mesón de la Cava je jedinečná restaurace s úchvatnou atmosférou. Leží 50 stop pod zemí v jakési přírodní jeskyni. Požitkem je tradiční nápoj Piňa Colada, podávaný v kokosovém ořechu. Obsáhlý jídelní lístek zahrnuje jak místní, tak i mezinárodní speciality.

Hostal Nicolás Nader

Hotel v koloniálním domě s bohatou galerií latinskoamerických umělců. Skvělé místo pro relaxaci a zábavu poskytuje bar Don Roberto.

Kam za zábavou?

Santo Domingo nabízí celou řadu možností, jak si užít báječný večer. Můžete si zatančit v Café Atlántico, navštívit koncerty a experimentální divadelní představení v Casa de Teatre. Originální koktejly můžete ochutnat v Depende (dříve Karamba), případně v elegantním a velmi výhodně umístěném koktejlovém baru French Cancan Café. Pro milovníky diskoték je připravena mamutí Guácara Taina, která se nachází v jeskyni Parque Mirador del Sur.

Zájezdy do Santo Domingo

Aktuální nabídku zájezdů do Dominikánské republiky naleznete zde.

SANTO DOMINGO

I když se dnešní Santo Domingo, hlavní město Dominikánské republiky s populací překračující devět set tisíc obyvatel, při průchodu mnoha jeho čtvrtěmi zdá být skrz naskrz moderní metropolí reagující na urbanistické výzvy jednadvacátého století, není takový obraz úplně přesný. Drtivá většina znalců Karibiku totiž dobře ví, že právě zde se koncentruje velká část do dnešních časů přetrvavších historických staveb, které sehrály důležitou úlohu ve vývoji celé oblasti. Jinými slovy je Santo Domingo především místem, kde jeho návštěvník stojí před příležitostí k seznámení s často nejstaršími stavbami svého druhu na Karibských ostrovech.

Santo Domingo je přístavním městem, jež se rozkládá při jihovýchodním pobřeží ostrova Hispaniola. Kořeny jeho moderního osídlení přitom spadají již na samý konec patnáctého století, což z něj činí jedno z vůbec nejstarších měst spojených s evropskou kolonizací Latinské Ameriky.

Ačkoliv vlastní Santo Domingo v dnešní době zahrnuje jen jádrovou oblast o rozloze přes sto kilometrů čtverečních, celou jeho aglomeraci obývá kolem tří milionů lidí. Mimo statutu města zapsaného na Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO je Santo Domingo důležitým centrem hospodářství své země, ale i vzdělanosti.

Přijedete-li dnes do Santo Dominga, důrazně doporučujeme, pokud se tedy hned nevydáte do posvátných jeskyň, které indiáni odpradávna titulovali Tři oči, aby vaše zdejší první kroky vedly směrem k tzv. Zona Colonial, tedy právě do onoho historického jádra města, jehož součástí je i legendární Parque Colón. Právě tato místa totiž představují ideální výchozí bod pro okruh vedoucí kolem nejvýznamnějších památek města.

Přímo naproti Parque Colón tak například stojí nejen nejstarší kostel ve městě, ale dokonce vůbec jeden z prvních, jež evropští kolonizátoři zbudovali na půdě Nového světa. Jen několik desítek metrů od tohoto v turistických bedekrech hojně zmiňovaného místa pak vede jedna z nejstarších dlážděných ulic v Latinské Americe, nesoucí jméno Calle de las Damas, která je tak zároveň druhým přirozeným magnetem historického centra Santo Domingo. Zastavit se i na této ulici je však důležité ještě z jiného důvodu – právě zde totiž také stojí nejstarší Evropany vybudovaná pevnost. Podobným způsobem by v našem výčtu bylo možné postupovat téměř donekonečna. Omezme již zde proto jen na připomenutí domu v němž svého času žil Kryštof Kolumbus s celou svoji rodinou, nebo v neposlední řadě i neokázale důstojnou stavbu místní univerzity, jež pochází z první poloviny šestnáctého století.

Santo Domingo však v žádném případě, jak jsme si ostatně naznačili již na začátku, není jen místem plným významných památek a kulturního dědictví. Pokud přece jen upřednostňujete spíše poznávání současných podob zdejšího městského života, určitě se vydejte na místa jako jsou Parque Independencia, kudy po většinu dne korzují místní, nebo třeba Plaza de la Cultura. To ohraničuje nejen trojice nejvýznamnějších výstavních prostorů ve městě (dodejme že v blízkosti náměstí je muzeí celkem pět), ale například také budova Národního divadla.

Prahnete-li pak obvykle na svých cestách i po návštěvě míst, kam se v určitých hodinách pravidelně stahují zástupci místní smetánky, neměly by vám v Santo Domingo ujít přinejmenším přinejmenším bulváry Gustavo Mejía Ricart a Lincolnova Avenue s přehršlí butiků, restaurací a kaváren.


Počasí| Last minute dovolená | Levné letenky| Santo Domingo | Cabarete | El Pomier | Jarabacoa | Pláže | Samaná | Sosúa | El Cortecito | Punta Cana | Boca Chica | Juan Dolio

Vydejte se na svou letní dovolenou do karibského ráje, zamiřte na ostrov Hispaniola, do Dominikánské republiky.

©replikyhodinekme.com 2021 Santo Domingo průvodce, dovolená a zájezdy