Hispaniola.cz
Dovolená v Dominikánské republice,
last minute zájezdy a tipy pro vás

Last minute

zájezdy pro letošní rok

Letenky

nabídka levných letenek

Dovolená v Dominikánské republice

Hledání zájezdů


Chcete tip na koupání? Koukněte na náš přehled pláží na ostrově.


Kde získat další informace?

Hledat hotely

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Tipy a rady

Následující praktické rady se vám jistě budou hodit, pokud se chystáte na rajskou dovolenou do Dominikánské republiky.

Časové pásmo

Časové pásmo je v Dominikánské republice oproti střední Evropě posunuto o 5 hodin (zimní čas), respektive o 6 hodin (letní čas).

Diplomatické zastoupení

Ambasáda České republiky sídlí ve Venezuele na Embajada de la República Checa, Calle Los Cedros, Qta. Isabel, Urbanización Country Club, Caracas 1060, Venezuela

Český konzulát je pak přímo v Dominikánské republice: Consulado Honorario de la República Checa, Av. Lope de Vego, Esq. Gustavo Mejica Ricart, Edificio Baninter, 3er. Piso, Santo Domingo

Elektřina

Do zásuvek budete potřebovat zvláštní americké zástrčky. V mnoha obchodech jsou dostání redukce. V Dominikánské republice se používá napětí 110V.

Nudistické pláže

Nudistické pláže a ženy s obnaženou horní polovinou těla zde většinou nenajdete. Tento způsob předvádění nemají Dominikánci rádi. Respektujte prosím kulturní odlišnost obyvatel a projevte úctu tím, že přijmete jejich pravidla.

Vhodná doba pro dovolenou

Vzhledem k příjemnému tropickému klimatu můžete jet za sluníčkem v jakoukoliv roční dobu. V jižní části ostrova je prakticky pořád krásně, jen občas se vyskytne přeháňka. Na severu bývá chladněji (teploty kolem 25°C). Průměrná teplota přes den se například v Santo Domingu pohybuje kolem 30°C.

Spropitné

Pokud chcete potěšit obsluhující personál a odměnit jej spropitným, obvykle se dává desetina z ceny služby.

Tísňové linky

Celostátní číslo tísňové linky je 911. Turistickou policii můžete bezplatně zavolat na čísle 12 00 35 00.

Očkování a zdraví

Pro návštěvu ostrova Hispaniola není nutné žádné zvláštní očkování. Nicméně je doporučeno očkování proti hepatitidě typu A a proti tyfu. Ve všech částech Dominikánské republiky hrozí také možnost nákazy malárií. Pokud chcete předejít střevním a žaludečním problémům, tak nepijte vodu z vodovodu. Dejte přednost baleným vodám. Při opalování používejte krém s nejvyšším ochranným faktorem. Nekonzumujte příliš mnoho ryb. Je zde totiž možnost nákazy obávanou nemocí ciguatera, která způsobuje svalové křeče a srdeční problémy.

Čeho se vyvarovat?

Nekupujte šperky a ozdobné předměty z černého korálu, želvoviny nebo krokodýlí kůže. Netrhejte žádné květiny a samozřejmě se nesnažte odvézt si nějaké zvíře. Zákon také zakazuje držení, prodej a konzumaci tvrdých drog. To se týká i marihuany. Pozor na nelegální výměny peněz. Pokud vám někdo nabídne výměnu většího obnosu na ulici, buďte velmi opatrní. Mnohdy se jedná o podvod. Jako všude na světě i zde platí, že není vhodné zdržovat se v noci v temných opuštěných uličkách.


Počasí| Last minute dovolená | Levné letenky| Santo Domingo | Cabarete | El Pomier | Jarabacoa | Pláže | Samaná | Sosúa | El Cortecito | Punta Cana | Boca Chica | Juan Dolio

Vydejte se na svou letní dovolenou do karibského ráje, zamiřte na ostrov Hispaniola, do Dominikánské republiky.

©replikyhodinekme.com 2021 Tipy a rady před cestou